Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


O festivalu

Historie GameFFestu:

Význam her postupně rostl v programu FFestivalů. Souběžně s Euroconem-Parconem-Festivalem fantazie 2002 probíhal v Chotěboři i Gamecon. Herní program už Festival fantazie neopustil, i když Gamecon se zase dále konal samostatně, jako do té doby.

V roce 2003 pod názvem GameStar proběhl další ročník s bohatým herním programem ve dnech 2.-6.7. Jméno festivalu dal stejnojmenný herní časopis, který se stal patronem. Pod tímto názvem probíhal herní festival v rámci Festivalů fantazie i v letech 2004, 2005 a 2006. Herní program byl součástí také Festivalů fantazie Speciál na podzim, i když v menším rozsahu a bez samostatného názvu a .

V roce 2007 časopis GameStar zanikl a herní program jsme přejmenovali na GamefeSt. Zároveň se herní program rozrostl až do haly i na podzimním FF Speciálu. Stejně tak v roce 2008.

V roce 2009 jsme použili už finální název GameFFest, i se začleněním FF loga do názvu. GameFFest měl poprvé svůj samostatný plakát formátu A2, nejen letáčky.

V roce 2010 se do rodiny FFestivalů přidal Pragocon, od roku 2011 přejmenovaný na PragoFFest. Rovněž s herním programem, dalším GameFFestem.

V roce 2011 se FF Speciál změnil na FanCity, pro GameFFesty to znamenalo hlavní sál i bohatý přednáškový program.

GameFFest naposledy v rámci jiného FFestivalu proběhl na FanCity 2013 v Chotěboři, pro rok 2014 a 2015 jsme jej chtěli osamostatnit, ale pro malý zájem a z dalších důvodů jsme jej zrušili.

Značka GameFFest usnula až do roku 2018, kdy jsme se rozhodli ji obnovit pro propagaci herní části PragoFFestu a Festivalu fantazie.

V roce 2018 pořádáme již 24.a 25. GameFFest!

Cílem pořadatelského týmu je udržet velký festival popkultury s bohatým fanouškovským i profesionálním programem, velkými hernami a širokými a kvalitními službami. Pořadatelé čerpají ze zkušeností s pořádáním největšího českého setkání příznivců sci-fi, fantasy, hororu, záhad, anime a her všeho druhu - letního Festivalu fantazie a využívají i jeho technické, programové, organizační a partnerské zázemí.