Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


O festivalu

Historie GameFFestu:

Význam her postupně rostl v programu FFestivalů. Souběžně s Euroconem-Parconem-Festivalem fantazie 2002 probíhal v Chotěboři i Gamecon. Herní program už Festival fantazie neopustil, i když Gamecon se zase dále konal samostatně, jako do té doby.

V roce 2003 pod názvem GameStar proběhl další ročník s bohatým herním programem ve dnech 2.-6.7. Jméno festivalu dal stejnojmenný herní časopis, který se stal patronem. Pod tímto názvem probíhal herní festival v rámci Festivalů fantazie i v letech 2004, 2005 a 2006. Herní program byl součástí také Festivalů fantazie Speciál na podzim, ale jen v malém rozsahu, proto ho nepočítáme do řady GameFFestů a jeho předchůdců.

V roce 2007 časopis GameStar zanikl a herní program jsme přejmenovali na GamefeSt. Zároveň se herní program rozrostl až do haly i na podzimním FF Speciálu, takže jej už počítáme jako další GameFFest. Stejně tak v roce 2008. Celkem máme zatím za sebou 8 GameFFestů, respektive jeho předchůdců, nepočítáme Gamecon.

V roce 2009 jsme použili už finální název GameFFest, i se začleněním FF loga do názvu. GameFFest měl poprvé svůj samostatný plakát formátu A2, nejen letáčky.

V roce 2010 se do rodiny FFestivalů přidal první PragoFFest, zároveň i s původním názvem Pragocon. Rovněž s herním programem, dalším GameFFestem.

V roce 2011 se FF Speciál změnil na FanCity, pro GameFFesty to znamenalo hlavní sál i bohatý přednáškový program.

GameFFest naposledy v rámci jiného FFestivalu proběhl na FanCity 2013, pro rok 2014 jsme jej osamostatnili.

V roce 2015 pořádáme již 24. GameFFest!