Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hry miniatur

Pro GameFFest 2018 je připraven víkendový program o válečných hrách miniatur - přednášky, besedy, ukázky, výuka.

Válečné hry miniatur

Zapomeňte na figurky z Člověče nezlob se. Jsme ve světě válečných her miniatur. Armády postupují vstříc nepříteli, jednotliví bojovníci i velké skupiny útočí a bojiště je plné kouzel, monster, zbraní a obětí válečného střetu.

MERCS

Jedním z autorů je bývalý příslušník americké námořní pěchoty, který do hry přenesl taktiku boje speciálních jednotek. Píše se rok 2183 po Kristu, svět ovládá devět korporací a dohromady se dvěma nekorporátními organizacemi soupeří o moc a profit buďto prostřednictvím obchodu, právníků či ozbrojených jednotek, kterým se říká MERCS. www.mercshra.cz

Flames of War

Stolní strategická hra, ve které se můžete vžít do role jednoho z generálů 2. světové války na západní nebo východní frontě a ve Středomoří, případně jednoho z velitelů během konfliktu ve Vietnamské válce. Hraje se s modely v měřítku 1:100 (letadla 1:144) na hracím stole cca 120 x 180 cm. 

Warhammer

Warhammer se odehrává ve fantasy světě plném udatných bojovníků, bájných monster, magie a kouzel. Jste generálem velícím armádě. Figurkami v jednotkách pohybujete po bitevním poli a podle pravidel útočíte na protivníka. Hrát můžete buď samostatné bitvy, nebo celou kampaň. Cílem hry je například dobytí vesnice, obsazení co největšího území, udržení výchozích pozic, probití se z obklíčení či jednoduše totální zničení armády nepřítele.

Warhammer 40000

Warhammer 40000 simuluje bitvy kruté budoucnosti. V dokonalých reáliích se utkává pěchota, dělostřelectvo i tanky. Díky mnoha zajímavým pravidlům lze vytvářet velmi variabilní scénáře. Po deset tisíc let sedí nesmrtelný Císař na Zlatém Trůnu. Je to pán lidstva z vůle bohů a vládce milionů planet z moci svých nevyčerpatelných armád. Je zárukou pokračování lidského rodu tváří v tvář nepřátelské galaxii. Vnitřní i vnější nepřítel neustále hledá cestu ke svrhnutí vlády nesmrtelného Císaře, ve chvíli ničíc to, co se tvořilo po milénia krví hrdinů.

Malifaux

Svět Malifaux lze popsat jako Steamviktorianhororwestpunk odehrávající se na Zemi nebo v alternativní historii. Je to svět, ve kterém funguje magie více než v našem. Vybírat lze z 5 frakcí a jejich podskupin charakterů: Arcanists – mágové, přírodní elementy, zvířata a steampunk stroje. Ressurecionist – nemrtví, smrt a oživování. Neverborn – démoni a divná stvoření. Outcast – žoldáci, odpadlíci s bezduchou magii. Guild – ochránci lidí a politiků. Cílů hry je mnoho. např. zabít cizího velitele, ukrást poklad, přežít, udržet pozici až po složité. Jednou hrajte ve městě, po druhé v dolech, po třetí v bažině, po čtvrté v divadle atd. V různých prostředích se stávají různé věci. Při každé hře vzniká originální mix cílů a prostředí.

Další hry

Necromunda: Bojová hra s prvky RPG. Hráč si buduje gang, který se snaží přežít v nejhorší části úlů Nekromundy. Jen nejsilnější má šanci zvítězit a získat peníze. Velkou výhodou Necromundy je kompatibilita figurek a velmi podobná pravidla s Warhammerem 40000.

Inkvizitor: Podobně jako v Nekromundě zde vedete skupinu postav, ale děj se může odehrávat takřka kdekoli a vše se točí okolo tajemné imperiální Inkvizice. Hra používá větší a detailnější modely.

Battlefleet Gothic: Simuluje bitvy gigantických vesmírných lodí v nekonečné prázdnotě vesmíru.

Epic: Simuluje souboje obrovských armád. Zde nereprezentuje jeden model jednoho vojáka, ale rovnou celé oddíly. Díky jinému měřítku je možné nasadit obrovské válečné stroje, které by se na běžné bojiště jinak nevešly.