Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Deskové a karetní

Historie deskových a karetních her sahá daleko do starověku. V ČR nyní rychle doháníme západní svět, ve kterém jsou "deskovky" velkým zábavním odvětvím.

Na FFestivalech spolupracujeme především s firmami Albi, Mindok, Rex hry a CGE. Fanoušci a znalci her hry předvádějí, učí hrát, zapůjčují, pořádají turnaje o ceny, prodávají... Pro hernu GameFFestu 2018 jsme domluvili i spolupráci s Blackfire Entertainment, Shogi šachy, ...

Dále se na FFestivalech objevují turnaje a hraní sběratelských karetních her Magic the Gathering, Star Trek CG, My Little Pony CG, výjimečně Yu-Gi-Oh!, Pokémon, World of Warcraft a další. Více zde. Pro GameFFest letos neplánujeme.

Albi

U Albi můžete na GameFFestu vyzkoušet kromě osvědčených her (Osadníci z Katanu, Ubongo, Dominion, Hexeto, Space Alert, Galaxy Trucker a mnoho dalších) i celou řádku zajímavých novinek. Web www.modernihry.cz je kvalitní e-shop nejen s Albi hrami.

MindOK

Mindok je známý svými Smart games pro jednu osobu, ale zejména díky Carcassonne, Černým historkám, Time´s Up!, vzdělávacím Kde leží...? Ty všechny můžete vyzkoušet spolu s řadou novinek. Na internetových stránkách www.hrajeme.cz je mnoho recenzí a postřehů od hráčů na všechny hry, nejen od Mindok.

REXhry

Za značkou stojí skupina nadšených hráčů, kteří vybudovali úspěšný obchod s moderními společenskými hrami PlanetaHer.cz. Snahou je přinášet na český trh nové zajímavé hry v plné české lokalizaci nebo beztextové s českými pravidly od tří nakladatelství:

  • REXhry jsou reprezentovány historickou hrou Timeline, pohádkovou hrou Bylo nebylo..., MageKnight, Vládci Tokia, Takenoko a dalšími.
  • Německé vydavatelství ABACUS nabízí například Zooloretto či Tikal, které v Německu obdržely ocenění Hra roku.
  • Progresivní francouzské vydavatelství Hazgaard Editions.

CGE

Czech Games Edition je české vydavatelství deskových her. Jeho cílem je vybírat ty nejlepší hry od českých autorů a nabídnout je jak českému, tak mezinárodnímu publiku.

Blackfire Entertainment

doplníme